Our Blog

Treláž pro víno z červeného cedru

Terasu před kuchyní u domu na pražských Vinohradech zdobí tato krásná treláž pro víno. Je vyrobena z červeného cedru a je oblíbeným místem pana majitele k posezení a odpočinku. Třešničkou na dortu je potom nádherný cedrový stůl, který byl také vyroben z cedrového dřeva dodaného firmou ToTEM s.r.o.

Západní červený cedr je velmi vhodný materiál pro stavbu takovýchto venkovních konstrukcí. Jeho dřevo je velmi trvanlivé, minimálně mění svůj objem vlivem vlhkosti a při změnách teplot,  je přirozeně odolné proti rozkladu, hnilobě a dřevokazným škůdcům. Pokud není z estetického hlediska požadavek určité barevnosti, pak není nutné jej povrchově upravovat. Zkrátka to, co z červeného cedru vybudujete, vydrží déle a vyžaduje méně údržby.

V případě nábytku a jiných „mobilních“ výrobků z červeného cedru vynikne ještě jedna z jeho mimořádných vlastností – a sice jeho nízká měrná hmotnost. Dřevo červeného cedru je mimořádně lehké, proto jen minimálně zatěžuje nosné konstrukce, má ty nejlepší tepelně izolační a akustické vlastnosti a snadno se s ním manipuluje. Proto také tento krásný a relativně velký cedrový stůl bez větší námahy zvládne přemístit jedna osoba.

Tags:

Jedná se o unikátní internetové stránky, které potřebují moderní prohlížeč! Prosím, aktualizujte dnes!