PROČ BY MĚL BÝT ZÁPADNÍ ČERVENÝ CEDR TÍM PRAVÝM MATERIÁLEM PRO VÁŠ PROJEKT?


 

Pro začátek lze říci, že toto vysoce ceněné a trvanlivé dřevo je přirozeně odolné proti hnilobě, rozkladu a dřevokazným škůdcům, což v  praxi znamená, že to co z červeného cedru vybudujete, vydrží déle a vyžaduje méně údržby. Ale je toho ještě mnohem více:

přírodní krása

Z estetického hlediska opravdu neexistuje náhrada pro přirozenou krásu cedrového dřeva. V západním červeném cedru se snoubí bohatá paleta barevných tónů s výraznou kresbou letokruhu. Pravé cedrové dřevo vykouzlí malebné venkovní zákoutí, hodí se k tradičním stavebním prvkům, vyzývavě doplňuje moderní design a inspiruje ty, kteří se nebojí experimentovat. Představte si všechnu tuto dynamiku vtělenou v jednom jediném stavebním materiálu! Není divu, že západní červený cedr proměňuje sny designerů ve skutečnost.

univerzálnost

Západní červený cedr je bez smůly a pryskyřice, což znamená, že je ideální pro aplikaci nejrůznějších povrchových úprav včetně přirozených matných laků, elegantních polopropustných lazur a přírodních olejů a vosků. Západní červený cedr nabízí také širokou škálu rozměrů řeziva, povrchových textur a jakostních tříd. A proto bez ohledu na to, jaký je Váš požadovaný efekt, západní červený cedr je dřevo pro Vás.

udržitelnost

Pokud jde o vliv na životní prostředí, dřevo jakožto přírodní materiál,  je ve všech směrech lepší než syntetické produkty. Zatímco ostatní stavební materiály se podílejí na vytváření skleníkových plynů, západní červený cedr se podílí na jejich odstraňování z atmosféry. A na rozdíl od cihel, cementu a jiných kompozitních materiálů je červený cedr biologicky odbouratelný a navíc pochází z udržitelně obhospodařovaných lesů západního pobřeží Severní Ameriky.

Jedná se o unikátní internetové stránky, které potřebují moderní prohlížeč! Prosím, aktualizujte dnes!