o nás

Naše společnost ToTEM, s.r.o. je již více než 25 let spolehlivým dodavatelem exotických dřevin.

Specializujeme se na trvanlivé a rozměrově stabilní materiály – dřevo Accoya®, západní červený cedr a vybrané tropické dřeviny. Dodáváme materiál pro velké developerské projekty, významným zpracovatelům a montážním firmám. Vyrábíme poloprodukty i malé série atypických zakázek pro náročné zákazníky. Spolupracujeme s projektanty a architekty. Vyvíjíme nové výrobky s vlastním designem. Poskytujeme profesionální služby vč. poradenství a technického dozoru při realizacích. Výrobu a sklady máme ve vlastním areálu v Ralsku – Ploužnici v severních Čechách.

filozofie & ekologická odpovědnost

Přírodní krásu dřeva nelze ničím nahradit. Pokud jde o vliv na životní prostředí, dřevo jakožto obnovitelný materiál, je ve všech směrech lepší než syntetické produkty. Zatímco ostatní stavební materiály se podílejí na tvorbě skleníkových plynů, stromy a lesy se podílí na jejich odstraňování z atmosféry. Na rozdíl od plastu, železa, betonu a kompozitních materiálů je biologicky odbouratelné.

Filozofií naší firmy je dodávat vysoce kvalitní a ekologicky šetrné dřevo a výrobky něj. Proto se s postupem času naše společnost zaměřila na acetylované dřevo Accoya® a západní červený cedr. V obou případech se jedná o dřevo trvanlivé, původem z udržitelně obhospodařovaných zdrojů, plně recyklovatelné a v neposlední řadě i nesmírně krásné .

ToTEM, s.r.o.

Západní červený cedr byl používán již prvními národy žijícími na území dnešní Kanady před více než 3.000 lety. Dřevo se mimo jiné používalo na výrobu kultovních předmětů a posvátných totemů. Odtud pochází jméno naší společnosti.

napište nám

Jméno *

E-mail *

Telefon *

Zpráva

Jedná se o unikátní internetové stránky, které potřebují moderní prohlížeč! Prosím, aktualizujte dnes!